Lukas27

Co jsou moderní česká jména pro děti?

Odpovědi
Gonfaloniér

Moderní „česká“ budou asi ta, která jsou přejata z jiných jazyků, hlavně z angličtiny. Podle toho se tak píší a možná i vyslovují. Jsou to jména cizí – přejatá do našeho jazyka.
Jinak si nemyslím, že vznikají nějaká nová ČESKÁ jména. Jen klésá a stoupá oblíbenost některých jmen, někdy je populární tamto, jindy tamto. A takhle to během generací kolísá. Ale nová se nevytvářejí. Něco jako moderní jména asi neexistuje. Populární ano.

Justin1

Třeba Matyáš, Tobiáš, Sebastián (Sebík), Oliver, Sára, Vanessa, Leontýna a podobně. Tato jména se mi nelíbí, mám raději tradiční jména.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Justin1 > Matyáš podle tebe není tradiční jméno?

Justin1

Efemej: To jsem nenapsal úplně dobře. Měl jsem na mysli spíš jména běžně se vyskytující v dřívějších desetiletích.