Michal Kole

co jsou jazykové zkoušky z angličtiny na úrovni st. 2 – PET, FCE, TELC B1,2, apod.

Je to z inzerátu

http://www.po­licie.cz/clanek/spe­cialista-na-ziskavani-a-vyhodnocovani-informaci-v-oblasti-kyberneticke-bezpecnosti.aspx

Pokud odkaz nebude za chvíli fungovat tak
Specialista na získávání a vyhodnocování informací v oblasti kybernetické bezpečnosti
Služební poměr

Úřad státní správy
nabízí zajímavou práci ve služebním poměru na pozici

Specialista pro získávání a vyhodnocování informací v oblasti kybernetické bezpečnosti

Požadujeme:

VŠ vzdělání (minimálně bakalářské) v oblasti komunikačních nebo informačních technologií
znalost AJ (na úrovni st. 2 – PET, FCE, TELC B1,2, apod.)
samostatnost, schopnost učit se nové věci, aktivní přístup k práci
státní občanství ČR
trestní a občanskou bezúhonnost
zdravotní, osobnostní a fyzickou způsobilost dle zákona č.361/2003 Sb.
řidičské oprávnění skupiny B
Výhodou:
praxe v oblasti informačních a komunikačních technologií
praxe v oblasti identifikace a řešení bezpečnostních incidentů v oblasti ICT

Nabízíme:
zajímavou práci v prestižní státní organizaci v kolektivu specializovaných profesionálů na oblast kybernetické bezpečnosti
možnost dalšího růstu v oboru ICT
možnost jazykového vzdělávání
jistotu, zázemí a perspektivu (lékařská péče, 6 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, rekreaci, sport aj.).

místo pracoviště: Praha (s možností ubytování)

Odpovědi
Nuk nuk

To jsou zkoušky z anglického jazyka, které jsou mezinárodně uznávané, narozdíl od např. naší „státnice“ nebo jiných zkoušek, které si dělají jazykovky samy. Přesněji řečeno, použité zkratky značí certifikáty, které po případném splnění dané zkoušky obdržíte a můžete jimi prokázat svou úroveň znalosti angličtiny jak v ČR, tak v zahraničí.
PET – . dokládá znalosti základů jazyka, základní schopnost se domluvit v běžných situacích.
FCE – First Certificate – je asi nejrozšířenější a nejčastěji požadovaná zkouška. FCE totiž dokládáte, že ovládáte jazyk slovem i písmem, plynule a ovládáte základní gramatiku a máte základní slovní zásobu ke všem důležitým oborům.

To jsou britské zkoušky, které u nás lze složit např. na British Council.

TELC – je evropská zkouška (tedy zkouška připravená EU) z kteréhokoliv v EU oficiálního jazyka. Má několik úrovní. B1– je úroveň „mírně pokročilý“, tj. přibližně stejná úroveň jako je FCE. B2 je pro „středně pokročilé“.

ivzez

A1 až C2 jsou úrovně podle evropského rámce.
A1 začátečník
A2 mírně pokročilý.
B1 – cca maturita z cizího jazyka (ale ne na všech školách tomu tak je)
B2 – základní státní jazyková zkouška
C1 – všeobecná, tlumočnická a překladatelská státní jazyková zkouška
C2 – dosáhne málokdo, jde o úroveň téměř rodilých mluvčí