Co je warez a torrenty?

Můžete mi to někdo podroběji vysvětlit? Děkuji

Nejlepší odpověď
Terryle

Warez jsou data, která k jejichž stahování nemáte práva – filmy, muzika, hry, programy atd. Podle českého práva můžete většinu děl stáhnout pro vlasntí potřebu, ale nesmíte je dál šířit. Netýká se to tuším počítačových programů.

Torrent je způsob, jak tahle díla šířit a stahovat. Máte nějaký film, rozhodnete se ho sdílet online (což je nelegální – můžete stahovat, ale nesmíte sdílet dál), uděláte z něj torrent a ten vyvěsíte na síť. Tím pádem se stanete prvním „sdílečem“ (seedem), lidé si od vás začnou stahovat části filmu a zároveň je už oni sami nabízí někomu dalšímu ke stažení – stávají se peery (něco jako distributory). Rozdíl mezi seedem a peerem je ten, že seed má celý film, peer má jen jeho části. Ale oba je nabízí ke stažení pro další uživatele, což je nelegální. Je to sice rychlejší a pohodlnější, ale je to zakázaný. Ale přesto to spousta lidí dělá…

Zdroje: vlastní zkušenost
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wa­rez
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/To­rrent

Další odpovědi
SinceX

No, laicky řečeno je :

Warez – programová skupina, která je ilegálně publíkovaná na webu. Photoshop, corel ale i Windows 7,..hudba, hry a filmy.

Zkráceně to znamená ilegálně uploadované věci na web, které stojí obvykle peníze.

Warezák – publikovatel warezu, ale i stahovatel, či „uživatel“.

torrent – je druh souboru, který funguje jako jakousi vizitku na uživatele, který sdílí, jakýkoliv program, hru, film, hudbu.
Torrent funguje na P2P síti (Peer to peer), tedy sdílený sdílý program ale i vy sdílíte ze svého počítače něco při stahování.

Dříve, nebo spíše, první, kteří na toto přišli byla organizace linuxu aby se zrychlil vývoj nových operačních systému po celém světě.

Teď je torrent považován, za největší „poskytovatele“, nelegálních programů, viz. warez. Není nic, aby bylo přes tento drobný pár kilobyte balíček