Kelt

Co je víc, ublížit slovem, nebo fyzicky?

Vracím se k tomu zápasu Slávie. Ten z Glasgowa se pořád ohání tím, že mu ten Slávista něco řekl a že to bylo rasistické, ale že jeho spoluhráč nesportovně napadl brankáře a způsobil mu zranění, což bylo s úmyslem, jak přiznal, to se nerozebírá. Nějaký divný žebříček hodnot. Co myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

To, co způsobí bolest, je určitě špatné. Zpravidla se fyzická bolest spíš zahojí než bolest psychická.

Přece vyřčené slovo se nedá vrátit zpět. Jazyk je pádnější zbraň než meč . Slovem lze léčit, lze jím ale i zranit

"Slova nikdy nelžou, lžou jen lidé, kteří jich užívají k tomu, aby zneužívali důvěřivosti ostatních lidí.“

Zdroj: https://citaty­.net/autori/ot­to-frantisek-babler/

Další odpovědi
zjentek

Těžko říct. Společnost není ani v tomto ohledu spravedlivé a jednotná ve shodě. Taky proto mně zákon v jeho podobě moc nevoní. Zákon, kde v podstatě SVOBODNĚ je schopen tě urážet kdejaký průměrně verbálně zdatný intelektuál, zatímco do jeho nevymáchané držky mu za to dát za žádných okolností NESMÍŠ, anebo můžeš, ale pak si to tvrdě odpikáš. Ale za „rétorovo“ PŘEKVAPENÍ A ÚŽAS to pak určitě stojí a jednou dobře mířenou máš takovému bobíkovi do jeho života kolikrát HODNĚ CO DÁT! Je jasný, že ubližovat bude „bobík“ TAK DLOUHO, dokud z něj tu jeho PÝCHU někdo doslova nevytluče, bo jinak se jí nezbaví, ovšem jak říkám – i tak jediná přesdržka otevřenou dlaní ROZHODNĚ STOJÍ za „rétorův“ výraz, což se několikrát v praxi potvrdilo v nejedné veřejné jednací místnosti či sále.

anonym

50 na 50. Slovem můžeš stejně ublížit jako kdybys ublížil někomu fyzickou cestou. Ono se také přece říká, že „jazyk je ostřejší než meč“.

paul1

Ono záleží na tom, od koho urážka pochází. Pokud je to nějaký cizí člověk, tak to jde mimo mne. Ale pokud někdo známý, nebo dokonce příbuzný, tak to může víc bolet jako fyzický útok.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.