Verů :D

Co je víc nebezpečné?

Horká pára nebo vařící voda?

Odpovědi
radce

Vařící voda za běžného atmosférického tlaku věnepřesáhne teplotu 100°C. Pára může mít daleko více, třeba pokud vylijete hrnek vody do prázdného rozpáleného hrnce. Tomu odpovídají i následky…

JanaViki

Pro mě asi ta voda ;)
Doplňuji:
Ale přijde mi to stejné (skoro) ;D

anonym

Když si to tak vezmete tak je to stejné, jelikož pára se tvoří z vody. A když vám pára dopadne na tělo, tak se z ní stává voda.

zjentek

z tzv. vlhkého horka dostaneš opařeniny, tak či tak. Jakého budou stupně,to záleží na tom, kolik bude mít ta tekutina nebo plyn stupňů.

ManInBlack

Pára, protože tě opaří, zkondenzuje ti na kůži a ještě tě opaří horká voda…