co je veřejná prostranství

prosimo odpoved je hlavni schodišté do panelového domu veřejná prostranství to tvrdi sousedky které celé dny sedi na schodišti do domu kde popiji a pokuřuji

Nejlepší odpověď
LuciJe

Pojem veřejné prostranství nedefinuje přesně místa, která pod něj spadají. Vzhledem k tomu, že tento pojem je charakterizován dvěma pojmovými znaky, jimiž jsou neomezená přístupnost veřejného prostranství a obecnost jeho užívání, o veřejné prostranství patrně nejde (neplatí obecnost užívání, schodiště logicky užívají takřka výhradně obyvatelé domu)

Zdroj: http://www.chy­trazaba.cz/ak­tuality/135/pro­blemy-s-verejnym-prostranstvim

Další odpovědi
alenka901

Na základě pozměňovacího návrhu poslance L. Š. se obdobná definice dostala i do § 34 českého zákona o obcích, 128/2000 Sb., který definuje veřejné prostranství jako všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostor

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ve%C5%99ej­n%C3%A9_prostran­stv%C3%AD

Attack-design

ano ale pouze pro všechny obyvatele vašeho domu, klidně si stěžujte, společné prostory mají také svá pravidla