talka

Co je to za vlastnost/děj(?), co způsobuje tepot srdce?

Že se může nahradit stimulátorem?

Nejlepší odpověď
Roman71

Tady je to krásně popsané, viz zdroj:

Zdroj: http://www.lf1­.cuni.cz/moznos­ti-nahrady-kardiostimulatoru-biologickou-tkani

Další odpovědi
setapouch

Je to přirozené stahování svalstva. A svaly, vč. toho srdečního lze stimulovat malými elektrošoky.

Fienir

Názor laika:
Co takhle srdce s arytmií vyhodit a znova nahodit?

cochee

Fienir: to se ale přece běžně dělá, defibrilátor slouží nejen k nahození zastaveného srdce, ale právě i k přerušení fibrilací a arytmií atd. Jenže tím se jen přeruší nežádoucí stav, ohrožující přímo lidský život, jeho příčina se tím obvykle neodstraní, takže u srdce, které není v pořádku, se může fibrilace či arytmie v budoucnu zopakovat.