Avatar uživatele
zjentek

Co je to za tkaninu?

Teď to nebudu umět vysvětlit tak bacha. Jedná se o tkaninu (textilii/lát­ku/potah/přehoz), která díky motivu vypadá věrně jako nějaký perský koberec. To si asi každý umí představit. Jenže materiálem se liší, tkanina je hodně jemná. Na podlaze by se musela stále natahovat a rovnat, asi by se o ni zakopávalo nebo pod nohama klouzala, dělala by varhánky. Není na ní žádný štítek, tak vím prd. Nevím k čemu přiřadit- materiálem spíše jako závěs, deka, nebo nějaká šála pro ženu… ale to taky ne, sakra nevím k čemu přirovnat. Nicméně má 12 cm střapce po obvodu a jde cirka o čtverec 2×2 m. Ještě si ji umím představit nabitou na zdi někde v Chile u nějaký čarodějnice, víc mě fakt nenapadá 🤷‍♂️

_____________­___________

Chlapi sorryjako, ta otázka je koncepčně špatně postavená, vlastně jsem měl v úmyslu se zaptat k čemu taková „věc“ slouží 🤷‍♂️. Nemá někdo tušení?
(Aliene, na ubrus dost nevhodný materiál, IMHO)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 553 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

V prodejně ti to rádi řeknou, Bez omaku a po netu to nepoznám. Může to být bavlna, vlna, len, konopí, hedvábí a spousta dalších, třeba i exotických rostlin. To jaký má vzor, či má nebo nemá střapce, neni podstatné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

No, podle popisu nepoznám CO je to za tkaninu, ale dovolím si tipnout, že to není ani závěs a ani koberec či šála k přitlučení na zeď. Polde mě jde o UBRUS. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Přehoz na postel. Třeba nějakej satén.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Neni to nahodou tapiserie??

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek