zjentek

Co je to za tkaninu?

Teď to nebudu umět vysvětlit tak bacha. Jedná se o tkaninu (textilii/lát­ku/potah/přehoz), která díky motivu vypadá věrně jako nějaký perský koberec. To si asi každý umí představit. Jenže materiálem se liší, tkanina je hodně jemná. Na podlaze by se musela stále natahovat a rovnat, asi by se o ni zakopávalo nebo pod nohama klouzala, dělala by varhánky. Není na ní žádný štítek, tak vím prd. Nevím k čemu přiřadit- materiálem spíše jako závěs, deka, nebo nějaká šála pro ženu… ale to taky ne, sakra nevím k čemu přirovnat. Nicméně má 12 cm střapce po obvodu a jde cirka o čtverec 2×2 m. Ještě si ji umím představit nabitou na zdi někde v Chile u nějaký čarodějnice, víc mě fakt nenapadá 🤷‍♂️

_____________­___________

Chlapi sorryjako, ta otázka je koncepčně špatně postavená, vlastně jsem měl v úmyslu se zaptat k čemu taková „věc“ slouží 🤷‍♂️. Nemá někdo tušení?
(Aliene, na ubrus dost nevhodný materiál, IMHO)

Odpovědi
Drap

V prodejně ti to rádi řeknou, Bez omaku a po netu to nepoznám. Může to být bavlna, vlna, len, konopí, hedvábí a spousta dalších, třeba i exotických rostlin. To jaký má vzor, či má nebo nemá střapce, neni podstatné.

aliendrone

No, podle popisu nepoznám CO je to za tkaninu, ale dovolím si tipnout, že to není ani závěs a ani koberec či šála k přitlučení na zeď. Polde mě jde o UBRUS. ;) :D :D

elkon

Přehoz na postel. Třeba nějakej satén.

cappuccino

Neni to nahodou tapiserie??