Badumtss

co je to za sloučeninu? C6O7H11Na

Doplňuji:
co já vím tak oxid měďný je Cu2O

Nejlepší odpověď
Larissa

2 CuSO4 5 H2O + C6 O6 H12 + 5 NaOH → Cu2O + 2 Na2SO4 + C6O7H11Na + 13 H2O
Je to oxidačně-redukční reakce. Měďnatý kationt se redukuje na měďný. Oxidačně činidlo je
glukóza.

Další odpovědi
mosoj

  1. sodná sůl kys. glukonové
  2. glukonát sodný¨
  3. sodný galaktonate

C6H11NaO7 – bez strukturního vzorce nelze určit zda je to 1 – 2 nebo 3.

Richie

je to sumární vzorec sodné soli organické kyseliny. přesněji to bude asi něco jako 1,2,3,4,5-pentahydroxyhexanát sodný
Doplňuji:
no a když to vezmem jako biochemici tak to opravdu je cukr. pokud ale nevidíte ten strukturní vzorec, tak neřeknu který. může to být glukuronát sodný, nebo galakturonát sodný nebo něco podobného.

guhalu

jasně že je to oxid měďný… stačí zapojit mozek

honza19hk

nevím přesně co to je za sloučeninu (počítat se mi to nechce) ale souvisí to s oxidem mědným. Je to část při přípravě oxidu mě´dného.

Richie

Ještě jedno doplnění nebo spíš oprava, může to být glukonát sodný.