Loreta

Co je to za rostlinu ruze z Jericha.Da se doma pestovat?

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to nezmar můžeš ji doma pěstovat a když zapomenš zalít vůbec se nic nestane ona je tak zvyklá z přírody odkud se k nám dostala

Růže z Jericha pochází z pouštích oblastí Egypta, Arábie, Sýrie a Mexika. Na zemi rostla již v období prvohor. Náročným podmínkám se přizpůsobila tak, že se ve tvaru klubíčka nechá unášet po pouštích až do doby, kdy nalezne vlhké místo, kde může zapustit kořeny a rozvinout se. Jakmile místo opět vyschne, rostlinka se opět stočí do klubíčka a cestuje dál. Bez vody je schopna vydržet i několik desítek let – tyto rostliny byly nalezeny v životaschopném stavu i v hrobkách faraónů.

Růže z Jericha se dědila v rodinách z generace na generaci jako symbol nezdolnosti a optimismu. Rostlinka je používána též v nejrůznějších kultech pro získání lásky, štěstí a peněz a k pohlcování negativní energie.

Návod k pěstování:
Rostlinku vložte do přiložené nádobky se substrátem, zalijte vodou a za několik hodin už můžete pozorovat, jak se rozvíjí a začíná růst. Občas nechte znovu seschnout, abyste napodobili její přirozené prostředí.

http://www.e-kniha.com/proc-ruze-z-jericha.html