Hamon

Co je to za památný strom?

Když vidím „památný strom“, vždy mě štve, že nevím proč je památný. Jsem sám, kdo si myslí, že by bylo vhodné k nim přidávat vysvětlující tabulku?
Doplňuji:
Drap: a to je právě ono. Když už tam je cedulka památný strom, proč tam není PROČ? Takhle jen spekuluju podle města, místa, okolních stromů… Ale prostě se to nedozvím. Asi je to nějaké státní tajemství či co :(

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

nejseš sám,a u některých stromů tuto tabulku najdeš,ale to již záleží na lidech ,jak chtějí se o ten svůj památný strom starat

Další odpovědi
mosoj

Vše se dá najít.
1.http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_pam%C3%A­1tn%C3%BDch_strom%C5%AF_­v_%C4%8Cesku
2.http://drusop­.nature.cz/ma­pa/
Doplňuji:
Proč myslíš že jsem ti dal dva odkazy. Hádej.
Každý strom lze rozkliknout a přečíst si to o něm. Pokud ti to nestačí musíš se zeptat jinde.
Mapu tase aby jsi ho našel.

Drap

Památný strom nemusí mít ani konkrétní historickou legendu. Jsou tak označovány i stromy významné svým vzrůstem, stářím a podobně.
Doplňuji:
Státní tajemství to není, ale toto označení se dává spíše jako jakási ochrana, zajímavých , významných a historicky zajímavých stromů

marci1

Za památný strom mohou být vyhlášeny dřeviny, které vynikají svým vzrůstem, věkem, nebo jsou významnými krajinnými dominantami, jde-li o vzácný či cizokrajný (introdukovaný) druh nebo o strom, který připomíná významnou událost. Současně s vyhlášením této ochrany se vyhlašuje ochranné pásmo stromu. Vyhlášení znamená, že ošetřování stromu (například ořezávání větví), terénní a stavební práce v ochranném pásmu atd. podléhají souhlasu orgánu ochrany přírody – bez ohledu na to, kdo je vlastníkem stromu.
Net

Hamon

mosoj: a k čemu je popis na Netu, když stojím u stromu? Ty možná se touláš po Internetu, já se toulám po republice.

mosoj

Tak jo. Koukám že za tu námahu nestojíš. Stěžovat si musíš někde jinde. Nejlépe u ombudsmana.

Hamon

A co se divíš? Když na jasně položenou otázku odpovíš něčím naprosto nesouvisejícím…
Abys to pochopil, ptal jsem se, proč nejsou u stromu popisky a ty mi napíšeš, že jsou na Netu. Chápeš ten rozdíl, nebo je to na tebe moc?

Hamon

Promiňte, přečetli jste si otázku? Neptám se, kde najít seznam památných stromů, ale proč není u toho konkrétního napsaný důvod.
Odpovídáte sice pěkně, ale na nepoloženou otázku.

Hamon

Drap: promiň, ale to má být odpověď pro odpověď? Já samozřejmě vím, že je strom z nějakého důvodu zajímavý. Ale ptám se proč se neuvádí PROČ, z jakého důvodu je zajímavý. Opravdu nevím, jak líp to říct, myslím, že to píšu naprosto jasně.