reika

Co je to za hmyz – jak se ho zbavit?

Dobrý den. Na zahradě se mi objevili tito „broučci“. Jsou ve skupinkách. Zajímalo by mne, jestli jsou nebezpeční, jestli škodí a jak se jich zbavit. Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Podle tvé fotografie se jedná o ruměnici pospolnou (Pyrrhocoris apterus), lidově zvanou muzikant, maruška nebo kněžíček. Je to druh ploštice hojně rozšířený po celé střední Evropě. Ruměnice jsou asi 1 cm dlouhé s živě červeně a černě zbarvenými křídly. Často se vyskytují v početných skupinách u zdí či pat starých stromů. Nejraději vyhledává lípy, ale objevuje se i na akátech, jírovcích nebo slézu. Nejčastěji můžeme ruměnice pozorovat od časného jara až do pozdního podzimu.

Co se škodlivosti týče, řadíme ruměnici pospolnou mezi hmyz, který nepůsobí významné škody rostlinám ani lidem. Hlavní složku potravy ruměnic představují plody lípy (semena pokrytá sladkými šťávami). Dále ruměnice konzumují mrtvé živočichy a vajíčka hmyzu.
http://www.zahrada-centrum.cz/poradna-a-diskuze/poradna/7-skudci-plevel-choroby/275-skodi-rumenice-pospolna

Další odpovědi
Shoehardt

Je to Ruměnice pospolná. Zbytek jde vyguglit 🙂

gecco

Ruměnice pospolná – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ruměnice_pos­polná
😉
Proč se jich chceš zbavovat? – v podstatě neškodí, nejsou nebezpečné…

novvem

Tohle bude ruměnice pospolná. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rum%C4%9Bni­ce_pospoln%C3%A1

cochee

Jedna rada: neber ty ploštice do ruky, dost smrdějí

Medulka.013

Ruměnice pospolná je jeden druh brouka, který se objevil v knihách o Ferdovi Mravencovi.
Žádný živočich není škodlivý, to je jenom pouhý výmysl lidí, aby se jich mohli zbavovat, když jim třeba napadnou úrodu.

Jugar1

Je to ploštice,není škodlivá.Ruměnice pospolná.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rum%C4%9Bni­ce_pospoln%C3%A1

Jugar1

Gecco,zase jsi byl druhej.

gecco

To víš, stárnu, stávám se vetcharým hadrouškem roztruchleným…
😁

Kepler

gecco: měl by sis dát mašlu, je to tragédie…

gecco

Přišel Alzheimer – na co mašlu? – tatara budu teprve plést…
😉