Co je to za blbou zábavu ?

Třeba někoho udat úřadům – městský, finanční, hygiena, stavební, policie, hasiči.
Najít si něco na někoho co by MOHLA být i pravda, ale samozřejmě to trochu poupravit, aby to znělo zajímavěji. A pak čekat až se daný úřad vyjádří že šetření proběhlo, ale nic se nezjistilo. A ještě toho člověka pozorovat jak je nervózní a ještě ho popichovat.

Může se ten chudák nějak bránit než podat trestní oznámení na neznámého pachatele za pomluvu, poškozování dobrého jména, urážku na cti, křivé obvinění ?

Nejlepší odpověď
Hykam

Nevím jestli se tomu dá nějak bránit, ale toto dělají hlavně závistivci podle kterých jsou všichni co něco dokázali jen zloději.
Zatímco si stěžují někde v hospodě u piva jaký jsou chudáci a jak je všichni okrádají a vykořisťují.

Další odpovědi
venkovan

Především si z kontroly nedělat velkou hlavu. Pokud je alespoň všechno v základu v pořádku, tak se nenechat rozhodit, naopak na venek působit v pohodě aby „práskač“ měl vztek.
A potom už je vše jen v rukách úřednického osudu.
No a taky by bylo dobré vědět, zda podnět přišel od anonyma či konkrétní osoby. Pokud by to bylo od anonyma, napsal bych do vyjádření k protokolu, že nesouhlasíte aby kontrolní orgány reagovaly na podněty od neznámých autorů pokud se nejedná o přímé ohrožení zdraví či života.
Mám pocit, že jeden čas se právě o tom, že by úřady na anonymy neměly reagovat (s výjimkami). Ale fakt zřejmě je, že stále šetří každý podnět.
No mám to lepší – na mne si stěžuje konkrétní osoba. Tak snad až si sám půjde lehnout na louku ho štípne štír, pošlape zubr, či pokouše naštvaný zajíc, že se mu válí v jeteli.

mosoj

To jsou koníčky které provozuje dost našich občanů. Vzpomínka na „zlaté časy“ pomocníků VB !! Pomocník byl kde kdo a dnes už se k tomu nikdo nehlásí. Považuji to za daleko horší morální prohřešek než členství v KSČ !!
Daly se tak velice dobře vyřizovat osobní účty.

Pro nepamětníky VB je Veřejná bezpečnost jako dnes policie.
Moc o tom nechce nikdo mluvit, ale největší práskači se vyskytovali v hospodách. Pomocníkem VB byl kde kdo.

gnosis

v dnesni dobe bych rekl, ze to nekteri maji fakt jen jako zabavu/uchylku a dela jim to dobre.

s tim, ze anonymni kontroly by se nemely resit nesouhlasim – s prominutim je to docela hloupost. pokud pod tim udanim bude vzdy jmeno, velka korporace si s tim chudackem snadno poradi. ja osobne bych se bal o zdravi/rodinu, kdybych si stezoval svym jmenem treba na CEZ, apod. vzpominam si jak vyhrozovali prodavackam v hypernove – a to slo „jen“ o zkazene maso.

Fidel

Když se na kontrolory hezky usmějete, tak vám i řeknou, kdo vás práskl…