mychaal

Poškozování dobrého jména společnosti (Facebook)

Dobrý den, kvuli jednomu lživému komentáři na stránce jednoho eshopu na Facebooku, me chtějí žalovat za poškozování dobrého jmena společnosti. Prý mají screen mého komentáře.
Mám se bránit? Jak velkou pokutu můžu dostat?
Diky

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Vy naopak můžete žalovat, je za křivé obvinění.

Není problém si založit profil s vaším jménem a vaší fotkou.

Horší situace by byla, pokud by byla podvržena i IP to už by bylo horší.

Policie může zvednou telefon a zavolat do Facebooku, aby vydali IP adresu příspěvku a pokud je z jiné IP než z vaší tak hned to firmě můžete osolit a dal bych jím naúčtovat i vaše náklady.

Problém bude, že facebook je firma z Kalifornie a řídí se americkým zákonem a ne českým, takže se to bude muset asi řešit přes Interpol.

Screenshot není zrovna nejlepší důkaz, stačí dobrý grafik a vyrobí se všechno možné.