veverka11

co je to vlastně povídka

chci se zeptat co je vlastně povídka jestli je to samé jako pohádka nebo příběh

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Povídka je krátké literární dílo, takový kratší román. Může mít i pohádkovou podobu, ale není to nutné.

Další odpovědi
Tombik

Slovo povídka má v sobě slovo povídat (upraveně) a to znamená, že povídkou býva označen nějaký příběh, který se povídá/vypráví!

motejlinka

Povídka je krátký prozaický útvar. Podstatně kratší, než román. Hlavní hrdina se narozdíl třeba od románu nijak charakterově nevyvíjí, zde na to nemá čas. Taky děj není nijak košatý, sleduje jen jednu hlavní linii. Avšak povídka často končí zajímavou a nečekanou pointou.