simusnekaa

Co je to ÚSO s maturitou (bez vyučení) ?

Na úřadu práce jsem na tuhle zkratku narazila,výrazu ÚSO s maturitou chapu,ale kdyz je za tem napsane bez vyuceni tak nevim …
Jestli požadují aspon pár měsíců na střední škole(kde je čtyřleté studium) nebo co ???

Nejlepší odpověď
Hlada

Maturitu je možné složit na střední škole nebo na učilišti. Tímto pojmem se označuje maturita na střední škole.

Další odpovědi
Michal Kole

Úplné střední odborné vzdělání = maturita

Ony existují i maturitní obory, kde je více praxe, že máš i výuční list ale moc těch oborů není

Matně vzpomínám mechanik -seřiřovač, mechanik-elektronik

Conchus

Např. absolvent gymnázia nebo odborných škol, kde není povinnost výučního listu (zdrav. švestra)