julik

co je to uplněk?

jak čšasto bývá uplněk,co je to BLUE MOON?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Co je »modrý Měsíc«?(blue moon)
Druhému úplňku v jednom měsíci se v anglicky mluvících zemí říká Blue Moon, tedy modrý Měsíc. Přikládá se mu velký magický význam a je považován za výjimečný až magický. Dokonce existuje anglické úsloví »once upon a Blue Moon«, což znamená přibližně totéž jako české »jednou za uherský rok«, tedy nepříliš často. Tenhle jev není vůbec běžný, v jednom roce bývá většinou 12 úplňků. Letos je ale všechno jinak… A kdy bude příští dvojitý úplněk v jediném měsíci? Tak na ten si budeme muset počkat až do srpna 2012…
úplněk je každých 28 dní (měsíční cyklus),ale:
praktikující astrologové jsou zvyklí pracovat s měsíčním horoskopem, kterému se říká „lunární revoluce“ (nebo familiárně „lunár“). Je to horoskop, který znázorňuje situaci, kdy se Luna vrací do stejné pozice, v jaké byla při našem narození. Tomuto oběhu se říká „siderický“ a trvá 27,5 dne. Lunační cyklus pracuje ale s takzvaným „synodickým oběhem“, který sahá od novoluní do novoluní a trvá zhruba 29,5 dne. Studium těchto cyklů a jejich fází nám pomáhá lépe pochopit všechny planetární aspekty. I když se dělení na osm fází spojuje obecně s lunačním cyklem, používá se v mnoha duchovních technikách a může se aplikovat na kterýkoliv životní cyklus.