Co je to torrent?

Může mi to někdo srozumitelně vysvětlit? Torrenty se nějak používají pro stahování z internetu.

Nejlepší odpověď
blesk26

Pokud chcete stahovat přes torrenty, je nejprve třeba stáhnout si soubor .torrent, který obsahuje metadata o distribuovaných souborech. Obsahuje jména souborů, jejich velikosti a kontrolní součet jednotlivých bloků torrentu. Hlavně také obsahuje adresu trackeru. Tento soubor pak otevřete v nějakém programu určeném pro stahování torrentů – nejznámnější je asi uTorrent. Ten se připojí k uvedenému trackeru a začne stahovat soubory. Jedná se o Peer2Peer síť, tedy vy se připojíte k několika dalším peerům (počítačům) a navzájem si odesíláte části stahovaných souborů, které má kdo k dispozici. Více detailnějších informací najdete v článku o BitTorrentu, který uvádím ve zdroji.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bit­Torrent

Další odpovědi
anonym

hoodně jednoduše řečeno. Něco stahuješ od někoho. Když stahuješ, tak to co máš stáhlý zároveň můžou stahovat i ostatní.. Takže čím víc lidí daný soubor stahuje, tím rychleji ho máš doma.