Co je to romlech?

co je to romlech? myslim že by to mohlo dýt neco z magie nebo tak něco.

Nejlepší odpověď
Ajadom

romlech neznamená nic.
Phumi Romlech leží v Kambodži.
Kromlech je okrouhlé seskupení jednotlivých vztyčených kamenů.
Kromlechy měli pravděpodobně úlohu astronomickou, zřejmě sloužily ke stanovení kalendáře a k pozorování různých úkazů na obloze. U obdélníkových kromlechů to však není pravděpodobné. Tento typ kromlechů tvoří nejspíš samostatný typ megalitických památek a asi jen ohraničoval nějaké prostranství – obětiště, svatyni, náčelnický okrsek, tenisový kurt nebo něco podobného.

převzato z Wikipedia a jiné stránky.Také z http://www.krom­lech.cz/