lolll

co je to potravni sit?

Predem dekuju

Nejlepší odpověď
hanulka11

Každý organismus potřebuje ke svému životu energii. Tu získává převážně z potravy. Organismy jsou tedy propojeny tzv. energeticko-potravními vztahy. Ty se často pro zjednodušení znázorňují jako potravní řetězce (žába – třeba skokan – žere mouchy, skokana žere užovka, užovku žere čáp). Jenže ve skutečnosti fungují v přírodě potravní sítě (skokan žere mouchy, ale i malé žáby a ryby a další živočichy, žábu žere užovka, ale mimo jiné třeba i čáp, který žere zároveň i užovku atd.). že už ti z toho jde hlava kolem a nedovedeš si to představit? Není divu! Celková potravní síť Země je tak složitá, že jí zatím nedokážou vymodelovat ani ty nejlepší superpočítače

http://www.te­epek.cz/skaut-out/uzasna-priroda/5176-potravni-site/