Co je to Obalová technika?

dobrý den, nevíte někdo kde bych sehnala vysvětlení pojmu OBALOVÁ TECHNIKA? Děkuji mnohokrát.

Nejlepší odpověď
mosoj

Obalová technika je obor který řeší jak vhodně ochránit výrobek aby byl chráněný před poškozením, znehodnocením. Aby byl ekonomicky skladovatelný, přepravovatelný.
U výrobků zdravotně závadných zase aby neohrozil své okolí při dodržení požadavků na ekonomiku přepravy a skladování.

Další odpovědi
panenka

Obalová technika-umožnuje efektivnější využití času,materialu a lidské práce.Výsledkem jsou kvalitně zabalené předměty,plně chráněné před mechanickým poškozením,zne­čištěním či nepříznivými klimatickými podminkami.

Zdroj: http://obaly.al­datrade.cz/oba­lova-technika/

ReHu

Laicky řečeno – stroje a pomůcky, které usnadňují balení. Výrobků, kartonů na přepravu apd.
Je rozdíl, jestli máme balit 1 krabici na poštu, nebo stovky, či tisíce krabic či balíčků nepravidelných tvarů a zabezpečit ochranu před rozbitím.