Weroniq

co je to mandátní smlouva? kdy se uzavírá a proč?

vysvětlí mi někdo náležitosti této smlouvy?

Nejlepší odpověď
baghira

Uzavírá se, když někdo obstarává pro jiného jeho jménem nějakou obchodní záležitost. Třeba když pověřím Konráda Vopičku, aby za mě a mým jménem jednal s Vasilem Borovicou o odkoupení kusu lesa :)

Smlouva by měla obsahovat identifikaci zúčastněných osob, popis záležitosti, které se to týká, rozsah pravomocí pověřené osoby, případně časové omezení a tak. Datum a podpisy.

Nicméně nejsem profi právník, tak budu rád, když mě někdo doplní.

Zdroj: business.center­.cz/business/pra­vo/zakony/obchzak/cas­t3h2d10.aspx

Další odpovědi
Hlada

V podstatě je to jiný druh obchodního zastoupení. Zatímco obchodní zástupce pracuje pod svým jménem na svůj účet, mandatář vystupuje jménem mandanta na jeho účet. Podrobnosti je možné se dočíst v řadě odkazů.

Zdroj: http://www.finance-penize-pojisteni.cz/od­stoupeni-od-smlouvy-vzor.html