Pavel1212

Co je to ludra?

Mohli byste mi poradit? To slovo slýchávám čím dál častěji. 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Fortin vysvětlil původ slova. Ještě dodatek. Ludra = potvora.
Užívá se pro zvířata, pro lidi jenom v některých ustálených spojeních

„Neválej se tady a poď mi pomoct, ty ludro líná!“

Zdroj: http://almara­.webzdarma.cz/slov­nik.htm#L

Další odpovědi
fortin

Ludra je převzadé z němčiny, kde das Luder znamená mrcha, potvora, neřád, ničema, hanebník, ale také mršina, zdechlina, nebo mrtvé zvíře (ve smyslu návnady).

Zdroj: http://weblog­.finwe.info/i­tem/vulgarismy-a-jejich-vyznam

kenyrts

Žijeme v době, kdy okolo nás lítaj' nadávky jedna za druhou. A to nadávky nejtěžšího kalibru. Pryč jsou časy, kdy se za sakra káralo.

Proč se slova dělí na vulgarismy a nevulgarismy? Aby bylo možné odstupňovat mínění mluveného projevu. Když vás někdo trochu naštve, slušně mu vynadáte. Čím vás naštve, tím více (a horších) vulgárních výrazů použijete. Problém je v tom, že fungovat by to tak sice mělo, ale nefunguje.

Připadá mi občas, že se předháníme v tom, kdo bude sprostší. A v propadlišti dějin mizí krásné výrazy jako ludra, jouda, pako a podobně.

Aktualizace: slovo Ludra je převzadé z němčiny, kde das Luder znamená mrcha, potvora, neřád, ničema, hanebník, ale také mršina, zdechlina, nebo mrtvé zvíře (ve smyslu návnady).

Michal

Ludra je hanlivé označení pro línou ,špinavou a nenechavou ženu.