co je to jedla soda?

Nejlepší odpověď
annas

Jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný) je v kuchyni nepostradatelnou látkou, ať už jako kypřidlo do pečiva nebo na uklidnění zažívacích obtíží, snižuje totiž kyselost žaludečních šťáv.

Další odpovědi
kenyrts

co je jedlá soda tu bylo už řečeno,ale co vše umí to ne:
Co umí Jedlá soda,
Jedlou sodu zná každý z nás. Měla by být v každé domácnosti, ale kromě svých známých vlastností umí i něco jiného.

  1. Když tošku jedlé sody přidáte do vody, ve které vaříte luštěniny – máte jistotu, že se Vám zaručeně nerozvaří.
  2. Přidáte – li jí při vaření zeleniny, nebo jejím dušení – zelenina neztratí barvu.
  3. Vaříte – li zelí, zkuste trošku jedlé sody přidat do vody, pohltí pach a zelí si zachová zelenou barvu

Když rozpustíte trochu jedlé sody ve vodě a opláchnete si tím vlasy máte je potom krásně lesklé! fakt to funguje!
Kdyz si prasek jedle sody nanesete pod paze, zapach potu bude neutralizovan. Opravdu to funguje, ja uz nepouzivam hlinikove antiperspiranty, ani deodoranty (ktere pro mne funguji jenom pul dne a vecer pak stejne zapacham).
Nasypat na zubni kartacek se zubni pastou…odstrani plak. Do lavoru s vodou nasypat jedlou sodu a vlozit do ni koupena jablka-krasne se vyciti. Taky jdou krasne odstranit pripaleni na hrnci…udelat kasi(voda+jedla soda), nanest na spalene mista a nechat do druheho dne…dokonce to funguje na stipance od hmyzu…opet udelat kasicku a nanest na postizene mista-nesvedi to! A ze vseho nejlepsi je, ze to neznecistuje prirodu…a je to levne

ZeRo73

K tomu čištění zubů za pomocí jedlé sody bych byl možná přeci jenom trochu opatrný. Jedlá soda může být při častém používání k čištění zubů natolik agresivní, že byste mohli mít problémy se ztrátou zubního plaku, viz: https://www.snad­nobydlet.cz/te­ma/jedla-soda/ … raději bych se soustředil na její využití například ve spojení s octem na čištění WC, trouby, pračky a dalších domách spotřebičů a pomocníků