Co je to intelekt

Neví co to znamená.Intelekt se většinou vyjadřuje v procentech a nevím s čím to souvisí jaký máš intelekt-nevím

Nejlepší odpověď
root.tt

Intelekt je súhrn schopností tvoriť poznatky z vnemov porovnávaním, abstrakciou, pojmotvorbou, súdením, usudzovaním atď. poprípade kriticky prehodnocovať a analyzovať už získané poznatky.

Podľa Bergsona je intelekt základná vrodená schopnosť uplatňujúca sa v úzkej spätosti s praktickou činnosťou. Intelekt sa orientuje predovšetkým na priestorovosť, hmotnosť, kvantitu, homogénnosť, pretržitosť, vzťah, teda na tie aspekty skutočnosti, ktoré umožňujú praktickú akciu, manipuláciu s vecami. Do sféry intelektuálneho patrí aj jazyk. Slovo je tiež zapojené do úsilia spracovať realitu, urobiť ju disponovateľnou.

Zdroj: http://sk.wiki­pedia.org/wiki/In­telekt

Další odpovědi
Krugerka

intelekt (neboli rozum) je schopnost lidské mysli zobecňovat jednotlivé zkušenosti, pracovat s abstraktními pojmy a činit závěry z předpokladů.

alenka901

Intelekt je dostatek odvahy přijmout odpovědnost za svůj růst.

Schopnost identifikovat časoprostorovou nesymetrii, která se jeví jako neřešitelný problém.

Zde již není pouze symetrie,ale dostáváme se do dimenze harmonie,soula­du.Spolupůsobe­ní tří prvků:

duše -tělo-duch

minulost-přítomnost-budoucnost

žena -láska-muž

chaos-talent-prázdnota …

A tady se musíme vrátit opět k rodičům.Přidáme ještě jeden druh přítomnosti:RA­DOSTNÁ

Jestliže jsme byli počati jako děti lásky,tedy v rovině 4.čakry,pak jsme již v nitroděložním životě měli RA dosti.

ČAS-ČLOVĚK-PROSTOR BYLO HARMONIÍ.

Čím více bylo naše početí dílem náhody,tím obtížněji se později odhodláváme ke změnám,které jsou skutečnou transformací nežádoucího stavu.

Teprve když se tři stanou jedním,jsme schopni odpovědět na každou situaci,svět se stavá bezpečným a srozumitelným místem.

Genialita se stává přirozeností

Zdroj: http://clovek­klidu.cz/?p=12