Avatar uživatele
anonym

Co je to d-limonene a proč se to přidává to Tea Tree oleje, který nyní prý zapáchá po acetonu?

Viz velké zhoršení kvality u Koalky podle 3 posledních recenzí lidí:
http://doplnky-stravy.heureka­.cz/koalka-eukalyptus-oil-100-pure-koala-50-ml/recenze/?s=6#re­views

Není to zase jen o tom, že tím výrobci chcou ušetřit a myslí si, že jim to projde u zákazníků?

Já mám doma ještě starou variantu před revizí a ta je výborná. Do této nové řady se tedy neženu, protože budou jistě i kvalitnější alternativy bez kompromisů.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2694 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

D-Limonene, plný živin, terpen, je úžasná přírodní látka nalezena v citronu a pomerančové kůře.. Má silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, podporuje řadu metabolických a zdravotních problémů, má protirakovinné účinky, a pomáhá i při regulaci tělesné hmotnosti. atd. :

http://www.we­llnessresources­.com/health/ar­ticles/d-limonene_help_for_di­gestion_metabo­lism_detoxifi­cation_anxiety_bre­ast_canc/

"Limonen je chemická sloučenina, která se může projevit

1. jako I-limonen nebo 2. D-limonen.
(Zapomněla jsem upravit strojový překlad této věty: Limonen je chemická sloučenina, která se může projevit ve dvou směrech 1. jako I-limonenu nebo 2. D-limonenu).

Oba jsou chemicky zrcadlovými obrazy jeden druhého a mají stejné vlastnosti, ale různé pachy.

„D“ verze typicky voní jako citrusové plody a je používána v potravinářských výrobcích, ,čisticích přípravcích a kosmetických výrobcích, , zatímco „l“ má více kyselou vůni podobnou terpentýnu smíchaným s borovicí a je používán hlavně jako alternativní rozpouštědla pro čisticí prostředky.

http://www.in­novateus.net/sci­ence/what-limonene

Přípravek, který zmiňujete, jsem neměla, takže nemohu posoudit jeho chuť. Ale třeba se může jeho chuť zdát někomu divná, citronová kůra je nahořklá. Nevím.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Je to cyklický terpen, běžně známý pod názvem 1-methyl-4-prop-1-en-2-yl-cyklohexen. Přidává se to do ledasčeho k navození iluze citrusové vůně. Po acetonu rozhodně nezapáchá, voní velice intenzivně po citrónech.

Na základě oprávněné připomínky uživatelky Samby doplňuji s omluvou zdroj:

Poznámky z cyklu přednášek „Terpeny a terpenoidy“, VŠCHT Pardubice, říjen-listopad 1973, přednášející Prof. Jureček.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

D-limonen je jeden ze dvou optických izomerů limonenu. Jak bylo uvedeno, jedná se o monocyklický terpen. Je základní součástí citronové a kmínové silice, používá se jako součást citrusových aromat. Po acetonu rozhodně nevoní, koncentrovaný voní jako grep, zředěny spíš jako citron.

Emefej > kde jsi vzal ten starý šílený systematický název? Podle nových pravidel je to 4-isopropenyl-1-methylcyklohexen.

Zdroj:
Wypych, George. Handbook of Solvents. ChemTec Publishing, 2014.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Emefej

annas > ""Limonen je chemická sloučenina, která se může projevit ve dvou směrech 1. jako I-limonenu nebo 2. D-limonenu." Od češtinářky Vašeho formátu bych očekával poněkud vycizelovanější větu:-)

před 2693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

No jo, smrtelná kombinace použití strojového překladu bez hlubší znalosti problematiky.

před 2691 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No, zato vy dva jste hlavouni, jak jste to sem hodili a bez odkazu, jste geniální, annas aspoň na férovku dává zdroj, tak jak se má.
Lamalam, Emefej,Kepler a ještě ten Klaphort, nebo jak se jmenuje, vy jste tady za největší hvězdy, že? Přehazujete si bodíčky jeden druhýmu, jak horkou bramboru a to nám to pak nabíhá, že? Jo ale vy tady nejste kvůli bodům, jak byste mohli, že? Jen rejpete, šťouráte a hlavně, děláte jednu chybu za druhou a ke všemu nepřiznáte, tak dejte pokoj, nepruďte tady, lezete tím lidem na nervy. Konec diskuze!

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Sambo, doplnila jsem zdroj. Můžeš si pravdivost mé odpovědi ověřit, je to na str. 95–97.

Kde dělám jednu chybu za druhou? Buď konkrétní!

před 2678 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Omlouvám se za absenci zdroje, zde je: Poznámky z cyklu přednášek „Terpeny a terpenoidy“, VŠCHT Pardubice, říjen-listopad 1973, přednášející Prof. Dr. Ing. Miroslav Jureček, DrSc. Stačí to prosím takhle?

Dále se omluvám za starý systematický název, tenkrát jsme se to opravdu učili právě takhle. Jaké další věcné chyby jsi v mých příspěvcích našla?

před 2685 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek