Amii28

Co je to čtvrtka a na co se nejlépe tiskne?

Ahoj, dobrý den :)
Potřebuji vytisknout takovou koláž obrázků a ráda bych co největší kontrast a sytost, podobně jako v časopisech. Mám zadáno, že to musí být bílá čtvrtka A4 s gramáží minimálně 150 g. Nejsem si úplně jistá, co přesně je čtvrtka, jestli to souvisí jenom s gramáží nebo s něčím dalším/úplně jiným? Jestli existuje něco jako křídová čtvrtka, na kterou by se to tedy vytisklo asi nejlíp? Pokud ne, poradíte mi prosím, na co se tiskne lépe, kvalitněji, pěkněji než na normální kancelářský papír? Počítám, že mezi kancelářským a klasickým tvrdým papírem (čtvrtkou?) není velký rozdíl, že?
Děkuju a za případné nesmysly se omlouvám, jsem z toho všeho nějaká zmatená xD
Doplňuji:
Děkuju, seženu ho a vytisknu to na něj :)
Čtvrtka je prý zažitý název pro A4 (http://www.pre­pocet.cz/papir/)

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Nejvhodnější bude papír pro tisk fotografií formátu A4. Ten mívá gramáž 170 nebo 250 g/m². Můžeš zvolit i povrch – např. lesklý, polomatný, matný. Proti výtisku na obyč. kancelářský papír je tisk nesrovnatelný. Nezapomeň patřičně nastavit tiskárnu.

mosoj

Čtvrtka je kreslicí papír a tento název nemá s rozměrem nic společného.
Také je kladívková čtvrtka.
Nejkvalitnější tisk je na fotopapír, nicméně pokud je v nějakých podmínkách dáno, že to má být čtvrtka, volil bych tiskový papír s vysokým rozlišením (hight rezuolition). Ten se totiž čtvrtce podobá nejvíce.

Pokud to bereš takto, tak čtvrtka je také sud s pivem , nebo běžecký závod a názvy jsou také zažité.

anonym

Má drahá, prosím, kontaktujte mě na můj e-mail zde
(queen_niange@hotmail.com)

Amii28

Děkuju, podívám se po tom :)

Agneta

Nejvhodnější je, když se chceš něco dozvědět, tu otázku hned zavřít – to se mi ještě nikdy nepodařilo:DD

Amii28

V době, kdy jsem otázku zavírala, jsem měla odpověď, kterou jsem potřebovala a kolem té čtvrtky jsem si to našla. Od přidání to bylo asi půl hodiny, takže hned bych neřekla. Jestli jsi měla rozepsanou odpověď, je mi to líto. Příště to tedy nechám déle