Co je potřebné, aby se z rudé udělala modrá?

Nejlepší odpověď
mosoj

Štětka a plechovka modré barvy.

Další odpovědi
Kepler

Pokud by šlo čistě jen o světlo, tak modrým posuvem, čistě jen teoreticky. Existuje rudý posuv, kdy světlo extrémně rychle vzdalujících se objektů prodlužuje svou vlnovou délku směrem k rudému konci spektra. U barviv by to šlo chemickou přeměnou. Třeba chlorofyl se od hemoglobinu liší jen tím, že místo centrálního atomu železa tam má hořčík.

Doplměno: přetřením rudé modrou se nic nezmění, ta rudá tam po povrchem zůstane. To platí pro oba výklady barvy – fyzikální i politický.

dubraro

Zkrátit vlnovou délku.

led

Prerobiť stanovy a ciele politickej strany.
Farby rudá (červená) a modrá sú nezámnné základné farby,

xxx3

těžko říct, rok 89 se patrně hned tak nezopakuje, tehdy k tomu stačil dostatek oportunismu. Z mnoha lidí do té doby rudých se stali kapitalisti bez přívlastku a řada z nich kázala nový životní styl v nových „pravicových“ stranách.

ondricke

hodně modré…

led

mosoj, máte pravdu, už som zabudla na zatieranie plagátov konkurencie