Nika

Co je potřeba k tomu, aby obyčejnýv člověk, mohl vyhrát konkurz na ředitelku MŠ?

Ptám se proto, že pracuji jako učitelka ve školce a naší ředitelku sesadili z funkce, takže bude vyhrášen konkurz na její místo. A mě by zajímalo, co musí mít člověk za vzdělání a za zkušenosti apod. aby mohl vyhrát? Slyšela jsem, že jedna učitelka od nás ze školky odešla a vyhrála taky takovýto konkurz, tak by mě to zajímalo. DĚKUJI!

Nejlepší odpověď
hanulka11

Někdy možná stačí dostatek zkušeností a reference ze strany rodičů, že jste opravdu schopná vše „ukočírovat“ mám pocit, že ale nějaká pedagogická nástavba by neškodila a měla byste větší naději místo získat, nevím kolik se vás na místo „tlačí “?

Buďte svá ,na nic si nehrajte a věřte, že sympatie zíkáte a ty jsou také důležité…jak člověk vystupuje, jak se chová k dětem a kolegům .Jděte do toho a třeba uspějete-držím palečky.

Řídím se heslem, že vše se má zkusit , jen tak člověk pozná -zda za něco stojí a co by měl na sobě zlepšit.

Další odpovědi
panenka

U nás ted je vyhlášen konkurz na ředitélku MŠ tak ti překopíruji co je na tuto funkci požadováno.

Požadavky:

  1. předpoklady a odborná kvalifikace pro výkon funkce ředitele školy podle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění,
  2. znalost školské problematiky a předpisů,
  3. organizační a řídící schopnosti,
  4. dobrý zdravotní stav.

K přihlášce přiložte:

  1. úředně ověřené kopie dokladů o dosaženém vzdělání (diplom včetně vysvědčení o státní závěrečné zkoušce a případně doklady o dalším vzdělání),
  2. doklad o průběhu zaměstnání a délce pedagogické praxe včetně funkčního zařazení (např. pracovní smlouvy, potvrzení zaměstnavatelů at­d.),
  3. strukturovaný profesní životopis,
  4. písemnou koncepci rozvoje školy se zaměřením na podporu lidových tradic a sportovních aktivit v rozsahu max. 5 stran strojopisu,
  5. výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců) nebo doklad o jeho vyžádání,
  6. čestné prohlášení podle § 4 odst. 3 zákona č. 451/1991 Sb., ve znění pozdějších předpisů (nedokládají uchazeči narození po 1. prosinci 1971),
  7. originál, popř. ověřená kopie lékařského potvrzení o způsobilosti k výkonu funkce ředitele (ne starší 3 měsíců),
  8. písemný souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely tohoto konkursního řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění.

Předpokládaný nástup do funkce: 01.08.2011