Vzdělání učitelky MŠ

Mám speciální pedagogiku pro výchovné pracovníky Bc, ředitelka mě chce ale zařadit mezi nekvalifikované pracovníky. Můžu se bránit?

Nejlepší odpověď
Drap

Bránit se můžeteale nemá to smysl. Speciální pedagogika neni dostatečné vzdělání pro MŠ. Pro mateřské školy jsou trochu jiná kritéria. Existuje škola přímo pro učitelky MŠ.

Další odpovědi
WeeBear

Záleží, v kterém roce jste dodělala školu jako bakalářka. Pokud ještě za doby, kdy učitelkám do MŠ stačilo středoškolské vzdělání s pedagogickým zaměřením, tak se určitě bránit můžete.

Pokud jste však mladá, tak ředitelka jedná správně. Dnes mají mít i učitelky ve školce magisterské (tedy „úplné“) vzdělání..

venkovan

Rozhlédněte se po okolí, jestli tam není tzv. „lesní mateřská školka“. Má pocit, že se speciální pedagogikou vás vezmou. Navíc většina z nich je soukromých, nemusí se zcela do písmene řídit předpisy pro školky založené obcí. A když není, tak si ji založte.
www.lesnims.cz