Barca95

Vše na učitelku v MŠ

Chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo napsal co všecko potřebuji znát,vědět a co musím umět,abych mohla jít na střední školu na učitelku MŠ.Děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Učitelství pro mateřské školy se studuje na střední pedagogické škole. Kromě přijímacích zkoušek (rozhodne škola, budou-li se zkoušky konat či budou-li přijímat žáky do určitého průměru prospěchu bez přijímacích zkoušek) je třeba prokázat zdatnosti z hudební, tělesné a výtvarné výchovy, rétoriky (mluveného projevu). Důležitý je dobrý zdravotní stav.
Chcete-li působit v MŠ, zaměřte se (kromě učení ve škole) na zmiňované praktické dovedností.