co je pištěl

dcera má na prsu hnědý flek, s otvorem uorostřed občas vytéká tekutina nevíme co to je ,prosím o odpoivěd

Nejlepší odpověď
Mandarinka

fistula – lat. píštěl. Abnormální kanálek tvořící komunikaci mezi dutinou a jejím povrchem. Dutinou může být patologický útvar (např. *absces) nebo dutý orgán (např. střevo, močový měchýř, céva). F. vzniká nejč. jako následek zánětu, nádoru či úrazu. Odchází skrz ni hnis či jiný obsah dutiny (stolice, moč), který může poškozovat jiné orgány a přispívat k šíření zánětu. F. mezi cévami mohou porušit průtok krve příslušnou oblastí a při větším rozsahu mají i celkové důsledky na srdeční činnost. Píštěl, která se nehojí, musí být někdy léčena chirurgicky. Píštěle jsou komplikací střevních zánětů (*Crohnova nemoc), špatného hojení chirurgické rány (při její infekci) apod.

Další odpovědi
alenka901

vzniká nejč. jako následek zánětu, nádoru či úrazu. Odchází skrz ni hnis či jiný obsah dutiny stolice, moč, který může poškozovat jiné orgány a přispívat k šíření zánětu. F. mezi cévami mohou porušit průtok krve příslušnou oblastí a při větším rozsahu mají i celkové důsledky na srdeční činnost. Píštěl, která se nehojí, musí být někdy léčena chirurgicky. Píštěle jsou komplikací střevních zánětů Crohnova nemoc, špatného hojení chirurgické rány při její infekci apod. lat. fistula píšťala