iwetax

Co je „nouhou“

Co je „nouhou“ Nevím jak se ton píše. Hodně se to oběvuje v pořadu Den D. Vždy říkají tewn nápad má obrovské nouhou.

Nejlepší odpověď
quentos

myslíte nejspíš „knowhow“ [nouhau], asi to špatně čtou. V doslovném překladu z angličtiny to znamená „vědět jak“ a je to termín užívaný pro souhrn poznatků, výrobních a obchodních znalostí a postupů získaných dlouholetou zkušeností; znalost, informovanost

podle Slovníku cizích slov Encyklopedického domu

Další odpovědi
GangstaHelper

Know how – vyslovnost nouhau. Doslovný překlad vědět-jak. Popisuje technologické a informační předpoklady a znalosti pro určitou činnost – nejčastěji výrobu. Je to souhrn znalostí, poznatků a zkušeností při výrobě.Týká se výroby produktů, které nepodléhají patentům a licencím, ale současně to znamená znalost výrobních posutpů, návodů či receptur pro výrobu. Je součástí obchodních a licenčních smluv.