Avatar uživatele
alvin

Co je na fotce za přestupky?

Zdravím, zajímalo by mě, co přesně je na fotce za přestupky a jak by se to s policií řešilo. (Auto stojí na chodníku + méně jak 5m od křižovatky).
Děkuji předem za odpověď. Za odkázání přímo na zákon budu nejradši.

Zajímavá 0 před 1196 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

§ 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

  1. na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru „T“ na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361#f2084446

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Jak by se to řešilo? Pokuta, pokud je to na frekventovaném místě, kde brání provozu (podle fotky by mohlo být) nejspíš by mělo být odtaženo… Ale… Pamatuju jak jsem v rádiu kdysi slyšel v rámci dopravního zpravodajství informaci:

„V Praze na Kulaťáku překáží zaparkovaná škodovka na výjezdu ve směru Evropská. A asi tam ještě dlouho překážet bude, protože už má nasazenou botičku“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
alvin

A to, že stojí na chodníku, by se neřešilo?

před 1196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Herjulfson

Jen doplním, že stání na chodníku by bylo porušením ustanovení § 53 ods. (2) zák. 361/2000 Sb. kde se hovoří – Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak. V diskusi Schluker vzpomíná neoprávněný zábor, ale ten se dle mého používá spíše v situaci, kdy se může jednat o stání na silniční vegetaci dle § 27 odst. (1) písm. r), což je však obtížné posoudit bez znalostí všech informací, včetně stavebních podkladů, a poroto se to často řeší spíše jako neoprávněný zábor veřejného prostranství. Jen bych ještě doplnil, že tam mohlo být také porušení již Alshem zmíněného § 27 odst. (1) písm. k), ale jestli tam jsou ty tři metry není z fotografie zřejmé.
Co myslíte, že by se stalo pokud bych tam auto odstavil a řekl, že se mi udělalo nevolno a tak jsem přeušil jízdu z důvou bezpečnosti a plynulosti silničního provozu…

před 1195 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Stani na chodniku by mohl byt neopravneny zabor. Par pokut uz jsem za to dostal.. jinak na fotce nemusi byt zadny prestupek. Pokud odstaveni vozidla timto zpusobem naridil policista, je vse v poradku.

před 1196 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek