zjentek

Když jsem při rozvozu ovoce z Guinei našel malýho vystrašenýho gekonka, je teď jenom můj?

..a co když bude mít za čas dva metry? :o Myslel jsem, že ty zprávy o různý exotický fauně v ovoci z dovozu jsou jenom kachny, takže jsem teď logicky překvapenej, když jsem z trsu banánů vytáh gekona, kterej se zuby nehty držel slupky a oba teď na sebe koukáme jak češi a těžko říct, kdo je více v rozpacích a ani nevím, co je to za druh ..fotku mohu později dodat, pokud se najde někdo znalý těch potvůrek :o

Nejlepší odpověď
anonym

Dva metry mít nebude…
😉
Ale gekonů je mnoho druhů – měl bys nález oznámit, některé jsou na CITESu.
Navíc bez určení přesného druhu nebudeš vědět, jak jej chovat.

Další odpovědi
cukrar

nalezená věc, zvíře a podbně není majetkem nálezce. je to potřeba vrátit, nahlásit nález.
Zatajení nálezu je přestupek až trestný čin.

PavelK

já bych si ho nechal, stejně by se k němu nikdo nehlásil a nikdo by ho nechtěl.

zzzzz

zjentku dej sem fotku:-)) máš akvárko? nebo kde ho budeš chovat? Takový nález:-))) to přece nebudeš hlásit:-))

zjentek

cukrář: no to je jasný, ale komu se to tady vrací ..aerolinkám? A kterejm ..protože mí nový nechtěný miminko nemá ani razítko v pasu :o

anonym

Takové nálezy se nevrací – ´jdou´ do ZOO či muzea.
😉
Mimochodem – co to bylo za banány a odkud?? – obvykle cestují lodí, ne letadlem…
Mimochodem – gekonek bude, zřejmě, pěkně hladový, cestoval minimálně 4–5 týdnů…