Jak vyzrát na přestupek u Městské policie?

Manžel dostal předvolání k Městské policii, protože jel v obci o 2O km rychleji. Je možné to nějakým způsobem vyřešit (nechce se tam dostavit)?, resp. je možné, aby se tento přestupek za rok promlčel?

Odpovědi
MARTI-V

TEDY,TO BYCH NERISKOVALA! Vždyť nejde o nic strašného,snad se to v klidu vyřeší ke spokojenosti obou stran. Přeji hodně štěstí a pevné nervy!!!
Musim ale říct,že mě překvapuje,že manžela městská policie nekotaktovala písemně poštou a rovnou ho předvolali.Před­volává se,ale až na dopravní inspektorát a to v případě,že by manžela zastavili,naměřili mu nepovolenou rychlost,ale on by ODMÍTL podepsat souhlas s touto situací. Potom se předvolává na dopravní inspektorát,ale že by se předvolávalo na městskou policii,to jsem v životě neslyšela a to je tatínek policista,i když je pravda,že ne „měšťák“ nebo „dopravák“,ale kriminalista.
Pokud vám můžu poradit,tak na promlčení nečekejte,to by vás mohlo vyjít hodně draho,protože promlčení znamená,že se vám za ty roky nesmí vůbec ozvat dopisem..nijak. Potom dají žádost o zabavení majetku-exekuci-a vy budete místo třeba pětistovky platit např. 20000,– A ještě se bude manžel klepat strachy při každé silniční kontrole,protože ho zadají do registru a bude mít mnohem větší problémy,než tuhle prkotinu.Ani se mu nedivím,že jel o 20km rychleji,ta padesátka je hrozná!!!
A ještě jedna rada..pokud tam nebudou mít fotku přímo s JEHO obličejem,tak ať řekne,že řídila osoba jemu blízká (manželka,mat­ka,dcera atd.,prostě rodinný příslušník) a nebude se řešit nic,protože on má právo „neprásknout“ svou rodinu.Jinak se to napsat nedá 🙂