Blecha

Co je na bezpečnostních sirkách bezpečnostního?

Nejlepší odpověď
anonym

V době minulé při zapalování sirek odletovaly kousíčky žhavé síry,které mohly způsobit požár a dnes se vyrábějí jiným,bezpečnějším způsobem!

Další odpovědi
hanulka11

no asi neškrtaj o všechno ale jen o škrtátko na krabičce
nebo, že by je vyrobili bez síry:D:D:D

fcoop

Bezpečnostní zápalky vynalezl Švéd Johan Lundström v roce 1855. Rozhoří se jen škrtnutím o zvláštní povrch, protože jedna chemikálie potřebná ke vznícení je obsažena v hlavičce zápalky, druhá ve škrtátku. Bezpečnostní zápalky se začaly vyrábět ješté tentýž rok jak ve Švédsku, tak v Anglii.(Net)

Některé jsou tak bezpečné,že bezpečně vůbec nechytnou.

mosoj

Nehoří!

Děda Louda

Nejsou jedovaté, jak se kdysi tradovalo.

Emefej

Bezpečnostní se nazývají z několika důvodů:

  1. lze je zapálit pouze třením o škrtátko
  2. neobsahují nebezpečný jedovatý a samozápalný bílý fosfor, ale bezpečnější a nejedovatou modifikaci fosforu – červený fosfor

Více o různých formách fosforu např. tady: http://www.prvky­.com/15.html

Zdroj: www.prvky.com

elektrikář

Dříve se používal do hlaviček fosfor. Byl jedovatý. Používaly jej ženské na otravu z nešťastné lásky. Tím že se daly zapálit pouhým třením třením.Stávalo se že mohly vzplanout i vysypané jen tak v kapse.