Milan KNAZKO

Co je malý a naopak velký reproduktor?

Je zažitý nějaký rozměr, toto je malý reproduktor a toto je už velký? Existuje něco takového?

Odpovědi
Kepler

Klasické reproduktory se rozlišují spíše podle přenášeného frekvenčního pásma: basové – středové – vysokotónové. S tím samozřejmě souvisí i jejich velikost, čím vyšší pásmo, tím menší rozměr. Basové od 5" výš, lepší basáky od 10" střeďáky okolo 3", vysokotónové klidně i velikosti knoflíku (zejména piezoelektrické). Ty „širokopásmové“, jaké jsou v TV nebo k PC počítám spíš k nekvalitním šeptátkům. Opravdu velké reproduktory, určené k ozvučení velkých prostor, můžou mít v průměru klidně i metr.

Dochy

Ne. Jak pravil kolega Einstein, všechno je relativní 😉