co je kyretáž

Nejlepší odpověď
annas

Při kyretáži (lidově výškrabu) se odstraňuje děložní sliznice. Často se povádí v krátkodobé anestezii.
Důvodem je například silné menstruační krvácení nebo polypy. Odstraněné vzorky se posílají na histologické vyšetření, aby se zjistila příčina potíží, případně další abnormality. Též se kyretáží odstraňují zbytky po neúplném potratu.

Zdroj: http://diskuse­.doktorka.cz/ky­retaz/

Další odpovědi
dudu

Setkal jsem se také s výrazem kyretáž chobotů, což zní docela legračně, avšak realita je smutná, protože jde o ošetření související s paradentózou­ zubů.