hanny 2

Co je glaukom?

Nejlepší odpověď
Dealbata

Nemoc očí – zelený zákal – na rozdíl od šedého zákalu bohužel neoperovatelný

Další odpovědi
panenka

glaukom-zelený zákal Glaukom je chronické progresivní onemocnění, při kterém dochází k poškozování terče zrakového nervu, dále ke změnám zorného pole a v konečném důsledku i zrakových funkcí.

Charakteristické znaky glaukomu

Projevuje se zvýšeným nitroočním tlakem nad 21 mmHg (existuje ale i druh zeleného zákalu s nízkou tenzí, tzv. normotenzní glaukom), změnami na zorném poli a změnami terče zrakového nervu.

Zdroj: http://www.oc­niklinikahp.cz/le­cebne-metody/zeleny-zakal-glaukom/

Rolotr

Pouze pro doplnění: záleží, jestli se jedná o glaukom s uzavřeným, nebo otevřeným úhlem. U některých typů je operace možná.