zzzlatokopka

Co je ekologického na tom, přidat bio složky do paliva?

Do nafty se musí přidat cca 6% biosložky, jenže auto pak má vyšší spotřebu a pádem vypustí i více škodlivin do ovzduší.

Kde je ten ekologický princip?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
gecco

Ekologická myšlenka tkví v tom, že se nespotřebuje tolik ropy (která je nenahraditelná).
Problém je, že to provedení není ekologické ani za mák – devastuje krajinu a zemědělství, motorům neprospívá (mírně řečeno), spaliny jsou pro ekologii horší.
Zas*aní zelení…

Další odpovědi
Emefej

Ekologický přínos je tento: v Brazílii se vykácí prales a pak se tam 3–4 roky pěstuje cukrová třtina pro výrobu bioethanolu. Po několika letech se půda vyčerpá a zůstává ležet ladem a musí se kácet další les. Plantáže se hnojí fosfáty přivezenými lodí ze severní Afriky a očetřují se herbicidy přivezenými z USA a Japonska. Vyrobený ethanol se lodí transportuje přes Atlantik do Evropy.
Ať žije ekologie!

Pepa25

Cílem je podpora paliv z obnovitelných zdrojů, ne nižší emise.

Luxx

myslím, že bionafta má s ekologií pramálo společného :(

melanie

Myslím, že se jakože nepoužije tolik paliva už v tom začátku, ale nevím.