Lgee

Co je cloudové úložiště?

Znamená to že to nemusí být uložené na žádnem serveru ale jen v tom digitálním.

Odpovědi
Dochy

všechny internetové servry jsou digitální.
Ideálně jde o to, že se jako uživatel nestaráš kde jsou data uložena, poskytovatel služby má servry rozmístěné po celém světě, data mezi nimi mohou být různě rozdistribuována a na požádání tvého počítače je zrekonstruují a pošlou zas Tobě zpět.

Ale teď se za cloud označuje i jeden zaplivanej servr u někoho v garáži, samozřejmě pokud je píchlej do internetu.

Hlavní je, že se nestaráš, nemusíš starat, a vlastně ani nemáš šanci zjistit kde tvá data fyzicky přebývají.

elkon

Tři vteřiny: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=co+je+clou­d&oq=co+je+clou­d&aqs=chrome.­.69i57j0l7.7067j0j15&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8