Co hrozi pri dopravni kontrole a zapomenuti technickeho prukazu doma?

Zajimalo by me, co hrozi kdyby me zastavili policiste a ja zapomnel technicky prukaz doma a auto by bylo napsane na firmu.

Dekuji za odpovedi.

Odpovědi
Tombik

Nejsem motoristou a tak neznám přesný výraz, ale doufám, že vám následující odkaz pomůže: http://www.pres­tupkyvdoprave­.cz/bodypokuty­.html

Elk

Zřejmě menší pokuta. Nedávno mně kontrolovali a zapomněl jsem zelenou kartu, takže jsem to měl za 200 Kč, i když věděli on line, že pojistku mám v pořádku.

jendahun

Nevím jak je to s tou firmou,jestli to hraje nějakou roli,ale posledně jsme to řešili s kamarádem a bylo mi řečeno,že techničák vozit nemusím.Jenom zelenou kartu.STK a emise jsou vyznačené na známce a po tom ostatním policajtům prý nic není.Můžou kontrolovat technický stav vozidla,ale techničák je moje osobní věc,jestli ho vozím.

cukrar

anonyme, myslíte malý techničák? osvědčení o technickém průkazu?

sankce až 2000Kč bez bodu!