Mia.F

Co dělat, pokud se policista na služebně chová nekorektně?

Vím, že když máte pocit, že se k vám policejní hlídka v terénu chová nekorektně, máte právo zavolat na 158 a požadovat aby přijela jiná hlídka. Existuje nějaká podobná možnost, i když jste na policejní služebně například jako svědek zločinu, a policista se k vám chová například hrubě nebo sprostě?

Nejlepší odpověď
anonym

požádat o služební číslo (je povinen sdělit), mívají je i na uniformě na odznaku nebo jako nášivku a stěžovat si u jeho nadřízených. Možnost dnešních technologií zaslat mejl na GIBS (Generální inspekci bezpečnostních sborů), MV ČR. Možnost si nahrát hovor záznamníkem v mobilu nebo mp3. Jako občan nemáte povinnost upozornit na nahrávání, ale pokud jim to řeknete, tak oni zllepší chování. Dělám to taky tak i když třeba ani nenahrávám.

Další odpovědi
Bohňislav

Myslím že jo. Když řeknou že to nejde, tak bych zašel za nadřízeným, určitě nějaká možnost je.

franku

Pokud jsem tam jako svědek,tak ho můžu poslat do háje nebo ještě někam dál.