Ella

Co dělat, když počítač píše: reboot and select proper boot device?

or insert boot media in selected boot device and press key.
restart nepomáhá, zmáčknutá TAB na chvíli ukáže další možnosti, ale než to stačím přečíst, tak to zmizí. Nejsem žádný počítačový odborník, ale jestli by se našel někdo, kdo by mi dokázal jednoduchými kroky pomoct to vyřešit, tak bych byla moc vděčná…:/
Doplňuji:
PC mechaniku nemá, po spuštění musím rychle zmáčknout buď TAB nebo F2, protože jakmile naběhne ona „reboot“ hláška, tak už při jakémkoliv stlačení čehokoliv na klávesnici se akorát znovu pod první hláškou zobrazí druhá a další a další a dokolečka to samé.

F8 nefunguje… držím, ale nic se neděje…

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nemáš v mechanice CD nebo nemáš zasunout flasku, na které není OS ?
Nemáš Pc nejak zavirovaný, že ení dostupný operační systém ?
Doplňuji:
Jednu formu řešení problému jsem ti napsal, za to, že to bylo smazáno za to nemůžu.

Další odpovědi
anonym

Při náběhu (po startu PC) zkus držet F8 a naběhne nabídka, vybrat poslední známou funkční konfiguraci. Pokud naběhne, dobrý. Po vypnutí zase nenaběhne, tak je možná vypnuté v BIOSu boothování (disable). Radši si řekni zkušenému kamarádu nebo kamarádce ve svém okolí.

anonym

Jaký to je počítač? Klasické PC, notebook, netbook

Ella

je to notebook, ale mini, bez mechaniky.
ale to už je jedno, už je v opravě, děkuji vám za rady :) to F8 mi nefungovalo, ale když jsem podržela TAB, tak mi naběhla taková tabulka, bylo tam možnosti, všechno v angličtině, raději jsem do toho nechtěla vrtat, je ještě v záruce…