Martina44

Chtěla jsem si smazat data z disku na notebooku, teď to píše „press a key to boot from CD“. CD žádné nemám. Co s tím?

Ahoj, chtěla jsem si smazat data z disku a teď nevím, co mám delat, protože při zapnutí NTB se ukáže již zmiňovaný příkaz a já nemám bohužel žádné CD :( jde s tím něco jiného udělat?? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Smazání dat z disku se ti podařilo, ale smazala jsi některé soubory operačního systému. Pokud nemáš na disku recovery, tak je jedinou šancí instalační CD.

Další odpovědi
BANAN93

to by mě taky zajímalo – když se mi předinstalovaný systém (od prodejce) pokálí – co potom s tím ? :) jestli tam jde zvolit nějaké bootovaní z internetu nebo co ? :D

Reezo

Jediný co mohu poradit je při startu PC mačkat F8 a modlit se, jestli někdo vytvořil zálohu nepoškozeného systému. Případně pokud to tam není tak je možnost navrátit PC do továrního nastavení. Pokud nezabere ani toto, tak jediná možnost pokud nevlastníte originální kopii windows je buďto kontaktovat prodejce ohledně tohoto problému, či si zakoupit originální windows nebo si windows stáhnout.

gecco

Banan93 – máš-li předinstalovaný systém, je na diku kromě nainstalované instance Win ještě i instalace, odkud byl systém nainstalovýn – tzv. RecoveryPartition, odkud můžeš Win kdykoli reinstalovat…
Tedy – pokud tuhle partition nemázneš…
😉