Lll

Co delat, kdyz me byvaly pritel obtezuje?

Dobry den. Jdu sem s otazkou.. Mam dvou leteho syna, s otcem ditete uz nejsme dele nez rok. Oba mame stavajici partnery se kterymi zijeme. S byvalym partnerem, tedy otcem syna, mame opravdu spatny vztah, ke vsemu je to notoricky lhar. Jeste do nedavna me obtezoval s tim, ze se k nam chce vratit, ze nas miluje atd, uz kdyz mel pritelkyni. Strida se to s obdobim kdy nas chce a kdy nam vyhrozuje a nadava.. pred nedavnem se stalo, ze me pri predavani syna napadl slovne, pote i fyzicky, dal mi asi 3 facky… chtela jsem ai vzit syna zpet, ale nedovolil mi to a ujel. O den pozdeji podle domluvy syna vratil a delal jakoze nic… nevim, jak se v tehle situaci zachovat. V den jsem kontaktovala nasi socialni pracovnici co nas pred dvemi mesici zastupovala u soudu ohledne pece o dite. Nevim kam se obratit popripade co delat. Neda nam pokoj uz dlouho a bojim se, ze to nekonci. Kdybych zasla na PCR, pozvali by si ho, podal by vypoved ve ktere by urcite lhal ze nic neudelal. Bylo by to slovo proti slovu..? Jednou, kdyz jsme spolu jeste byli, byla policie i u nas doma, nejaky zaznam uz tam mit musi. Dekuji za rady..

Nejlepší odpověď
klumprt

Když stojí tvrzení proti tvrzení, tak to není jednoduché. Chtělo by to vaše tvrzení něčím podpořit. Průběh kontaktu s ním si třeba nahrávejte a odevzdejte nahrávku (mohlo by stačit i audio nahrané mobilem schovaným v kapse) při oznámení na policii. Nebo je dobré mít svědky, případně kombinace obého, Nebyl by snad pro vás problém, aby byla u předání syna nebo jiných setkání nějaká vaše kamarádka.
Vypadá to na přestupek proti občanskému soužití, ale mohlo by jít i o trestný čin nebezpečné pronásledování nebo nebezpečné vyhrožování. To posoudí až policie, které to oznámíte, na základě podrobných okolností případu.

Další odpovědi
dubraro

1/ Normální řešení: Ke kontaktu s bývalým partnerem vzít nového partnera, ať si to po chlapsku vyřídí.
2/ Moderní řešení: Konflikt oznámit na policii. V takovýchto případech totiž neplatí normální „tvrzení proti tvrzení“ ale tvrzení ženy se považuje automaticky za jediné pravdivé, na základě pouhého tvrzení ženy lze trestat muže.

Smackdown

Paralizer scorpion.

ivzez

Sociální pracovnice Vám v tomto ohledu pomoci nemůže.
Máte-li čím svá tvrzení podložit (např. nahrávky vyhrožování),
obraťte se na policii.

Pokud zatím nic nemáte, bylo by tvrzení proti tvrzení.

bolak

To je jednoduchý, jestli to dělá pravidelně, tak na příští schůzku si vem nějakou kamarádku, která si stoupne opodál aby on o ničem nevěděl, a bude to nahrávat na mobil. Pokud k něčemu dojde, nahrávku si schováš.

Až se tak stane třeba 3×, vše nahlásíš na policii (zatím bez nahrávek), on bude tvrdit že lžeš, že se nic takového nestalo, ty budeš tvrdit opak ale nahrávky nezmíníš, až dojde k soudu, vytáhneš nahrávku (jednu). Takže to bude ublížení na zdraví nebo napadení či jak se to hodnotí, plus ještě křivý svědectví. On dostane podmínku za tuhle jednu nahrávku a ty za 2 týdny půjdeš na policii s druhou nasyslenou nahrávkou, a pokud nedokáže že se tohle odehrálo ještě předtím, před tou první nahrávkou, tak už bude mít problém.

Pokud nemáš nikoho kdo by s tebou do téhle natáčecí akce šel, tak si příště vyber na „předávku“ místo kterej je pod bezpečnostní kamerou.