Lucika

Co dělat, je-li podané trestní oznámení na osobu kvůli nezaplacení a při stěhování se našel doklad, že je dluh zaplacen?

Co dělat,když je podané trestní oznámení na osobu ohledně nezaplacení a při stěhování se najde doklad,žedluh je zaplacen

Osoba vrátila dluh do mé kanceláře sekretářce,kde udělala chybu a částka se přidala k jinému placení a nikde se nezapsalo,že dotyčný dluh uhradil.Doklad se našel a nevím,jak postupovat dále.Určitě jdu na policii a oznamím omyl.

Nejlepší odpověď
autacek

Víte co je zvláštní? Že podat trestní oznámení svedete, ale na to co máte dělat, když máte ve věcech nepořádek, se musíte ptát cizích. Vaše lajdáctví není omluva a měla byste za to nést plné následky. I když tedy je s podivem, že Vám peníze co někdo převzal nechybí, nosíte si je v hotovosti, atd atd…

Další odpovědi
Edison

Přiložit ke spisu, omluvit se všem zůčastněným… A počítat s tím, že poškozený může chtít satisfakci a mohla by i nastat situace… v lepším případě pomluva, nebo i křivé obvinění.

Kryšpín

Omluvit se přetěžované policii

Dochy

Já tedy s autackem nesouhlasím. Resp. nelíbí se mi jeho rychlé odsouzení. Lucika zdá se se snaží situaci řešit. Chyba se stát může. Je to dost trapas a tak… Navíc i ten co dluh splatil měl mít nějaký doklad a vůbec by k žalobě nemuselo dojít (je otázka jak probíhala komunikace před tou žalobou)

autacek

No hele, já se v tom dotazu trochu ztrácím, trochu to vypadá, jako by to byla žaloba ohledně neplacení výživného, v tom mi tam nesedí ta sekretářka, no a kdyby to byla věc pohledávky z obchodního styku, tak přece protistranu vyzvu ať plní a ta povětšinou namítne, že již má zaplaceno a doloží jak. Čímž se opět vracím k trestnosti, tak jak to pojmenovala tazatelka a vychází mi z toho ty alimenty. Pak je ale s podivem, že si to neposílají převodem, manžel to platí sekretářce, pak ty peníze jaksi zmizí, resp. nikomu neschází ty „druhé“ dlužné peníze. Asi tak. A pak jako správný byznysman se jdu ptát na odpovědi. No to mi vysvětlete.

Dochy

Souhlasím, že to vypadá na pořádnej bordel 😉 Ale to trestní oznámení může být i z jiného důvodu než jsou alimenty… Podezření z podvodu, nedůvodné obohacení, poškození cizí věci (které mělo být urovnáno platbou)…

Ale v zásadě to není důležité. Důležité je že se to tazatelka snaží řešit.

autacek

No, důležité je, že s tím prvním krokem ji asi pomohl nějaký odborník a nejednalo se o částku za pár korun, tak nechápu, proč se na toho stejného člověka neobrátí s dotazem zas. U velkých peněz mi zase nesedí ta forma úhrady a už vůbec ta „záměna“, navíc se podívej na profil uživatele.

Můj skromný tip je (možná úplně vedle), že paní neměla uhrazený alimenty, nakonec na něj bylo podáno trestní oznámení za pomoci nějaké dobro*rské organizace a teď chlap prašule přinesl a tazatelka neví, „jak to stáhnout“, proto ty historky o stěhování, ztraceném dokladu, atd. Ale jak říkám, třeba se pletu, ale pod tímto dojmem byla i má první odpověď.

jirka F

Tentokrát tedy musím s autackem souhlasit podat trestní oznámení na někoho kdo to už dříve uhradil není správné a ptát se na to lidí na internetu je nemorální. Osobě byste měli také zavolat a omluvit se za nedorozumění.