zjentek

Co dělat, když hands free pár let leželo a teď nelze dobít baterii?

Po letech připojím k orig. chargeru, led zeleně blikne a zhasne. Má zeleně svítit. Nechám napojeno- nedobíjí. Hádám tedy správně, že je baterie v „kýblu“? Dá se něco udělat? Nebo je již hands free vhodné max. do elektroodpadu?

http://www.blu­etoothmousetech­.com/nokia-bh-600-bluetooth-headset?___store=cz

Jak dát baterii „impulz“? (Jáára)

Jakým „jiným“ zdrojem ji zkusit nabít? (Jukatan)

Nejlepší odpověď
Jukatan

Většina nabíječek je řízena zbytkovým napětím baterie. Jestli nebyla baterie dlouho nabíjena tak už asi žádné zbytkové napětí nemá. Dá se její funkce obnovit tak, že ji nejprve nabijete jiným zdrojem napětí, kde pomalu zvyšujete napětí do doby až začne baterií protékat proud. Pozor nesmí být proud moc velký, mohlo by dojít k výbuchu baterie. Necháme ji nabíjet raději menším proudem po delší dobu, až do doby, kdy baterie po odpojení nabíjecího zdroje bude mít alespoň 80% stanoveného napětí. Pak ji připojíme k originál nabíječce a necháme ji nabít na 100%. Takto se mi daří uvést zpátky do života až 90% baterií. Problém je u baterií (např. v digitální kameře), kde je nabíjecí elektronika umístněná přímo v baterii. V takovém případě musím násilím vniknout do obalu baterie tak, až se dostanu přímo na vývody + a -.

Další odpovědi
mosoj

Je zajímavé, že nikoho nezajímá o jaký typ nabíjecí baterie se jedná!! Nejblíže je jukatan, nicméně pokud se nachala Lion baterie vybít pod 2,5 voltu nic ji nezachrání.

Anonym*****

Nejlepší asi koupitnové.

jáára

Můžeš je rozdělat a dát baterce impuls. Ona se pak chytí. Další věc je, v jakým bude stavu. Dlouhé podbití baterii nedělá dobře.
Edit: Jukatan: přesně to jsem měl na mysli. Dá se zachránit ledasco.

elkon

Vyměň baterii.

zjentek

? Vyměň baterii? ?