IT

Co dělá přemýšlení namáhavé?

Mozek nikdy nespí. Neustále něco analyzuje a vyhodnocuje. I tak je ale člověk podstatně unavenější při např. celodenním učení, než kdyby se stejnou dobu koukal na filmy. A nejednou si člověk řekne, že se mu nad něčím nechce přemýšlet.

Co tedy dělá tu mozkovou aktivitu tak namáhavou, že se po ní člověk unaví?

Odpovědi
anonym

kapacita
Doplňuji:
„Já zatím jen 2× 8 GB(pravá a levá hemisféra mozku),ale to se brzy změní,jelikož se mám stále co učit celý život.“

gecco

Spotřeba energie…
Tak, jak energii spotřebovává fyzická činnost (a unaví se svaly), tak energii spotřebovává i činnost psychická (a unaví se mozek)…
😉